آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4933957
بازدید امروز سایت : 2666
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
جایگاه دامپزشکی در تحقق طرح تحول سلامت

رسالت اصلی دامپزشکی را تلاش برای تامین سلامت جامعه از طریق نظارت بر سلامت مواد غذایی به ویژه محصولات دامی قلمداد می کنند.

واکسیناسیون دام و طیور برای مقابله با بیماری های فصلی و موسمی، کمک به ارتقا سطح بهداشت عمومی با نظارت بر کشتار و سلامت کشتار، سلامت مراکز بسته بندی تولیدات دام و طیور، توجه به بهداشت دام از طریق پیشگیری در برابر بیماریهای همه گیر و قرنطینه ای، شناسایی کانون و عوامل انتقال آلودگی های مختلف غیربهداشتی، نظارت بر تولید داروهای دامپزشکی و ... از وظایف دامپزشکی تعیین شده است.

تمام موارد یاد شده به نحوی ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان جامعه دارد و اصل تقدم پیشگیری بر درمان می طلبد که توجه بیشتری به حوزه دامپزشکی در کشور شود.

از سویی اجرا و تمرکز حوزه درمان و سلامت کشور بر طرح تحول نظام سلامت از طریق دانشگاههای علوم پزشکی، گام بلندی است برای تامین عامل حیاتی سلامت جامعه و چه بهتر می بود که نقش دامپزشکی در طرح نظام جامع سلامت نیز پررنگ تر دیده می شد.

نباید فراموش کرد که تامین غذای سالم که مهمترین عامل پیشگیری از انواع بیماریهاست، نیازمند نظارت مستقیم دامپزشکی است و عامل بسیاری از بیماری ها نیز غذای آلوده و بیماری زا است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان در این زمینه تاکید دارد: بهتر این بود که با ورود و نقش دادن به دامپزشکی در طرح نظام تحول سلامت، تامین سلامت و کاهش هزینه های درمان، با نظارت بر تامین سلامت غذایی مردم و تمرکز بیشتر بر اصل پیشگیری همگام می شد.

'محمد سعیدی' گفت: همانطور که به مردم ایران اسلامی حق داده شد که از درمان با هزینه کمتر بهره مند شوند و با برنامه ریزی منسجم در کشور هزینه های درمان در بیمارستانهای دولتی به شکل چشمگیر کاهش یافت.

وی ادامه داد: با توجه بیشتر به بخش دامپزشکی که نقش اصلی در نظارت بر مواد غذایی در زمان تولید، فرآوری و بسته بندی و نیز کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد، سهمی از هدف حیاتی تحقق سلامت مردم در اجرای طرح تحول نظام سلامت به بخش دامپزشکی داده می شد.

از سوی کارشناسان علم پزشکی مصرف داروهای غیرمجاز دامپزشکی نه تنها برای دام و طیور بلکه برای انسان نیز خطرناک و بیماری زا شناخته شده است.

کارشناسان دامپزشکی تاکید دارند: ایجاد یا ازدیاد انواع حساسیت ها، سرطان زایی، جهش های ژنتیکی، کم خونی، انواع مسمومیت ها، اختلال در جذب کلسیم و در نتیجه اختلال در رشد دندان های شیری و دائمی، ایجاد ظواهر مردانه در زنان و ... از عمده ترین عوامل مصرف داروهای غیرمجاز و تقلبی در دام و طیور است که نتیجه آن در انسان بروز می کند.

سمنان به عنوان قطب تولید داروهای دامپزشکی کشور مطرح است و بر اساس آمار، 45 تا 50 درصد از داروهای مورد نیاز بخش دامپزشکی کشور در استان سمنان تولید می شود.

معاون سلامت دامپزشکی استان سمنان با اشاره به وجود 13 کارخانه تولید داروهای دامپزشکی در این استان، گفت: اکنون 9 واحد تولیدی از این تعداد فعالیت دارد و 140 قلم انواع داروهای مورد نیاز بخش دام، طیور و ... را تولید می کند.

'حسن هاشم زاده' با اشاره به فعالیت تعدادی از کارخانه های تولید داروهای دامپزشکی استان سمنان تحت لیسانس شرکتهای تولید داروی دامپزشکی در کشورهای اروپایی مانند هلند و سوئیس، افزود: یک کارخانه تولید داروهای دام به تنهایی حدود 40 درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می کند.

وی خاطرنشان کرد: سمنان از نظر تنوع تولید داروهای دامپزشکی از سه استان برتر کشور است و این استان از نظر حجم تولید داروهای دامپزشکی رتبه دوم کشور را دارد.

وی با بیان اینکه در استان سمنان تمام اقلام دارویی به جز واکسن در حال تولید است، ادامه داد: کارخانه تولید واکسن مورد نیاز دامپزشکی نیز در حال بررسی است و در آینده ای نزدیک ایجاد و بهره برداری می شود.

هاشم زاده با اشاره به گسترش مصرف داروهای غیرمجاز و تقلبی که گاه با داشتن برچسب تولیدکنندگان خارجی مورد مصرف بهره برداران دام و طیور در کشور قرار می گیرد، افزود: تبلیغات وسیع مبنی بر موثر بودن داروهای خارجی و تاثیر آن در کاهش تلفات، تمایل بهره برداران به مصرف داروهای تقلبی دامپزشکی را افزایش داده است.

معاون سلامت دامپزشکی استان سمنان با اشاره به کشف 11 مورد تخلف در تولید و عرضه داروهای تقلبی و غیرمجاز دامپزشکی در این استان در سالجاری، گفت: فقدان قانون قاطع برای برخورد با تولید و توزیع کنندگان این نوع داروهای غیرمجاز عامل اصلی گسترش مصرف آنهاست.


برچسب ها : دام ,
مطالب مرتبط
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 مهمترين رويداد دامپزشكي ۱۳۹۰ شنبه ۱۵ مرداد
2 افزايش بهره‌وري دام عشاير ۱۳۹۰ دوشنبه ۳ مرداد
3 افزايش بهره‌وري دام عشاير ۱۳۹۰ دوشنبه ۳ مرداد
4 نهمین نمایشگاه دام و طیور قم ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
5 جنگل‌كاري ۱۳۹۰ شنبه ۱۵ مرداد
6 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
7 درباره ما ۱۳۸۷ يکشنبه ۲۲ دي
8 طرح توسعه دامپروری در حاشیه دریاچه ارومیه ۱۳۹۰ شنبه ۱۰ دي
9 نمایشگاه تخصصی دام و طیور و آبزیان لرستان ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
10 نمایشگاه دام و طیور ،کشاورزی شیلات سنندج ۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ شهريور
11 نمایشگاه ماشین آلات تجهیزات کشاورزی ،صنایع غذایی و اصلاح دام agr ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
12 عرضه 10 هزار راس دام سنگين به مناسبت عيد سعيد قربان ۱۳۹۰ شنبه ۱۴ آبان
13 ششمین نمایشگاه دام ،طیور و آبزیان اردبیل ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
14 دامداران آلمانی در اقدامی هماهنگ با دامداران سایر کشورهای اروپای ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۲ آبان
15 تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، ۱۳۹۰ شنبه ۱۹ آذر
16 سرما در کردستان چهارهزار تن بادام و زردآلو را در کام خود فرو برد ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۴ فروردين
17 فراز و نشیب‌های صنعت دام و طیور کشور در سالی که گذشت ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۱ فروردين
18 کشاورزان براي مبارزه با کرم خراط گردو هرچه سريع‌تر اقدام کنند ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۷ فروردين
19 تکلیف نهاده‌ دامداران امروز تعیین می‌شود | علوفه یا پول نقد ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۰ ارديبهشت
20 توليد بيش از 4 ميليارد دز واكسن دامي در سال جاري ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت
12345678910...>>