آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4933556
بازدید امروز سایت : 2265
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
وزارت جهاد کشاورزی هیچ حرکتی برای افزایش بهره‌وری آب ندارد

همن آرمان استاد دانشگاه و کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص بسته دولت برای خروج غیرتورمی از رکود اظهار کرد: بسته خروج از رکود از جمله ابزارهایی است که در شرایط رکود در کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: دولت در شرایطی این لایحه را تقدیم مجلس محترم کرد که مدیریت قوی در بخش های گاز و برق و پتروشیمی وجود دارد و به نظر می آید دولت توانایی اجرایی کردن آن را داشته باشد.
این کارشناس مسائل اقتصادی خروج از رکود را تا حدی متاثر از حذف تحریم ها دانست و بیان کرد: اگر تحریم ها به شکل فعلی باقی بمانند امکان خروج از رکود و افزایش سرمایه گذاری و کاهش نرخ بیکاری میسر نخواهد شد.

* ناهماهنگی 3 وزارتخانه اقتصادی برای خروج از رکود

آرمان ادامه داد: نکته بعدی که خروج از رکود را با مشکل رو به رو کرده ناهماهنگی برخی از نهادهای درون دولت است که بخش زیادی از اقتصاد ایران را اداره می کنند.
وی با بیان اینکه 3 وزارتخانه جهاد کشاورزی ، راه و شهرسازی و نیرو با یکدیگر هماهنگ نیستند تصریح کرد: این سه وزارتخانه با دولت هماهنگ نیستند به همین دلیل کاستی هایی در این سه بخش دیده می شوند.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: به طور مثال در بخش مسکن کماکان رکود وجود دارد و هیچگونه سیستم انگیزشی برای خروج از این وضعیت طراحی نشده است.
آرمان به ضعف های وجود در بخش راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: در ساخت آزادراه ها و شبکه ریلی عملا تحرکی را شاهد نیستیم و بعضا مشاهده می کنیم که پاره ای از کارگاههای مرتبط با این پروژه ها به حالت تعطیل درآمدند.
وی در خصوص بخش کشاورزی هم اظهار کرد: در بخش کشاورزی هم علی رغم اینکه 92 درصد از آب کشور مورد استفاده قرار می گیرد کماکان واردات اقلام کشاورزی جز 10 قلم اصلی واردات کالا به ایران به شمار می رود.

* وزارت جهاد کشاورزی هیچ حرکتی برای افزایش بهره‌وری آب ندارد

این کارشناس مسائل اقتصادی اضافه کرد: با توجه به مصرف 92 درصد آب در بخش کشاورزی بازدهی لازم به دست نیامده است و در حال حاضر دو میلیون هکتار نسبت به برنامه پیش بینی شده در زمینه تبدیل کشتزارها به سیستم های آبیاری قطره ای و آبیاری تحت فشار عقب هستیم ولی هیچ گونه حرکتی در وزارت کشاورزی برای حل این مسئله صورت نمی گیرد.
آرمان به وضع های بخش نیرو و انرژی هم اشاره و عنوان کرد: در بخش نیرو هم که عملا ارتباط چندانی با مسئله تحریم ها ندارد کارها در زمینه ساخت سدهای مخزنی و برقابی بسیار کند شده و تا حدودی عملا متوقف شده است و در زمینه ساخت نیروگاههای جدید هم ما شاهد تحرک خاصی نیستیم.
وی بر همین اساس گفت: با توجه به این که این بسته در شرایط وجود یا عدم وجود تحریم ها باید تاثیرگذار باشد شاهد ضعف در این سه بخش مهم از اقتصاد ایران هستیم که در بسته خروج از رکود توجهی به آن نشده است.

* سهم بازار سرمایه در لایحه خروج از رکود مغفول مانده است

این استاد دانشگاه کاهش سهم بازار سرمایه را از نقاط ضعف لایحه خروج از رکود دانست و خاطرنشان کرد: افزایش سهم بازار سرمایه برای تشکیل سرمایه ناخالص داخلی و همچنین فشار وارد کردن بر روی بورس برای کمک به دولت برای خروج از رکود نکته مهمی است که در لایحه خروج از رکود مغفول مانده است.
آرمان افزود: در بسته خروج از رکود تنها یک بند آن به بازار سرمایه اختصاص داده شده در حالی که اقتصادهای امروز جهان اقتصادهای بر پایه اوراق بهادار هستند و در کشورهای صنعتی بین 55 تا 65 درصد منابع مالی مورد نیاز سرمایه گذاری های جدید از طریق بازار سرمایه صورت می گیرد در حالی که این نسبت در ایران کمتر از یک درصد است.
وی با اشاره به عدم توجه به سهم اوراق بهادار برای تامین طرح های عمرانی وزارتخانه ها تصریح کرد: در بودجه امسال برای ساز و کار انتشار اوراق مشارکت در تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز طرح های عمرانی وزارتخانه ها که رقمی بالغ بر 170 هزار میلیارد ریال است بندهایی وجود دارد که شاهد اقدام های جدی از طرف نهادهای مربوطه مانند وزارت نیرو وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها نبودیم که در بسته خروج از رکود هم به آن اشاره ای نشده است.
این کارشناس مسائل اقتصادی در جمع بندی خود از لایحه خروج از رکود گفت: با توجه به مشکلات موجود تاثیرگذاری لایحه خروج از رکود در سطح مطلوبی نخواهد بود و احتمالا تغییر خاصی در وضعیت رکود غیر تورمی کشور حاصل نمی شود.

* برنامه های توسعه ضمانت اجرایی ندارد

آرمان در خصوص الزامات موجود در برنامه ششم توسعه گفت: اصولا برنامه های توسعه ای که در ایران نوشته می شود در عمل ضمانت اجرایی ندارد و ما نتوانستیم آنچه که در قانون نوشته می شود را به مرحله اجرا بگذاریم.
وی افزود: بنابراین هر آنچه هم که بر روی کاغذ نوشته شود نمی تواند کمکی به توسعه اقتصادی کشور نمی کند.
این استاد دانشگاه به ضعف های موجود در برنامه های قبلی اشاره و بیان کرد: در برنامه های توسعه ای معمولا اهداف کمی دیده می شود ولی متاسفانه آن چیزی که ما در این چندین برنامه شاهدش هستیم این است که این اهداف کمی در عمل به حقیقت نمی پیوندد.
آرمان افزود: صنایع کلیدی مثل پتروشیمی،گاز،نفت، فولاد و آلومینیوم و صنایع دیگر نمونه هایی از عملی نشدن برنامه های قبلی توسعه را نشان می دهند.

وی با بیان اینکه دستگاههای اجرای خود را موظف به اجرای برنامه های توسعه کشور نمی دانند خاطر نشان کرد: دستگاههای اجرایی آنچنان خودشان را موظف به رعایت برنامه ها نمی دانند و در نهایت ما شاهد انتقال اهدافی از برنامه چهارم به برنامه ششم هستیم که با توجه به این مسائل بعید به نظر می رسد که دولت یا مجلس با تدوین برنامه ششم به اقتصاد کشور کمک کنند.

* نقاط ضعف قوت دولت در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی

این کارشناس مسائل اقتصادی در خصوص عملکرد دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: دولت از همه توان خودش برای اجرای اقتصاد مقاومتی و افزایش سرمایه گذاری ها استفاده کرده است و نگران خاصی در زمینه های صنایع اسراتژیک مانند  صنعت و معدن و نفت و گاز و پتروشیمی وجود ندارد.
آرمان عدم توجه به بخش های ریالی اقتصاد را ضعف دولت در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: در بخش های ریالی اقتصادمان مانند بخش مسکن در بخش راه و ترابری در بخش کشاورزی و در بخش نیرو عملا اقدام هایی در حال صورت گرفتن است که در تضاد کامل با اقتصاد مقاومتی هستند.
وی در پایان ترمیم کابینه را یکی از راه حل های حل مشکل رکود در کشور دانست و گفت: در نهایت اگر یک ترمیم کابینه ای صورت بگیرد می تواند دولت را در راستای خروج از رکود فعلی کمک کند.


برچسب ها : جهاد کشاورزی ,
مطالب مرتبط
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 واردات شیر خشک ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۱ مهر
2 هراس وزارت جهاد كشاورزي از نقد كارشناسانه و راهكارهاي عملي ۱۳۹۱ شنبه ۱۱ شهريور
3 وزیر جهاد کشاورزی به مجلس خواهد آمد ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۰ شهريور
4 من حجتی 10 سال پیش هستم؟! ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
5 دست نگهدارید...به هر بهانه‌ای سمپاشی نکنید! ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۸ آذر
6 تفاهم پله‌به‌پله اجرای قانون انتزاع تصویب شد ۱۳۹۲ چهارشنبه ۴ دي
7 نگویید خودکفایی گندم! ۱۳۹۲ شنبه ۷ دي
8 شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت کشاورزی واگذار شد ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي
9 وزیر جهاد کشاورزی در مجلس چه گفت؟ ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي
10 حجتی: کشاورزی نیازمند تحرک و تحول گرایی است ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي
11 شرکت بازرگانی دولتی هم به وزارت جهاد کشاورزی می‌رسد ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۷ دي
12 اما و اگرهای خودکفایی پایدار گندم ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۷ دي
13 کشت‌ فرا سرزمینی فرصتی برای کشاورزی کشور ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۸ دي
14 برنامه بهینه سازی «پایش»، حفظ، بهره برداری و مدیریت جنگل‌های کشو ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
15 برنامه پنج ساله کنترل آفات گندم تدوین شد ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
16 30 هزار میلیارد ریال اعتبار به بخش کشاورزی اخ ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
17 واگذاری شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد کشاورزی ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
18 مدیرکل غلات: برنامه ای برای خودکفایی برنج نداریم ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
19 ابلاغ پژوهش‌های امنیت غذایی به وزارت جهاد کشاورزی ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
20 ثابت ماندن سطح زیر کشت کشاورزی در سال‌های اخیر ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي
12345678910...>>