آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4935747
بازدید امروز سایت : 4456
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
متحد ها و نا متحدها واشنگتن به دنبال صدای واحد

مجلس و مجلسي ها در هر كشوري (چه آزاد و چه ديكتاتوري، چه انتخابي و چه انتصابي) نقش غير قابل انكاري در شكل دادن به سياست خارجي حاكمان (حتي به ميل حاكمان) دارند.

رويگرداني مردم يا نمايندگان واقعي آنها و تغيير جهت دادنشان مي تواند به معناي نارضايتي از عملكرد دولتمردان، بي اعتمادي نسبت به رويه حكومتداري مجريان و جايگزين كردن سياستهاي ديگر با حفظ منافع ملي يا گروهي تلقي شود.

جمهوري خواهان آمريكايي داعش وار و حتي فراتر از پيش بيني هاي موسسات بخش افكار عمومي، خاكريز سنا را نيز تصرف كردند و حالا بعد از حدود نيم قرن، هر دو مجلس و بيش از نيمي از فرمانداران ايالات امريكا متحد و هم نظر، اوباما را در كانال از پيش تعيين شده ي خواسته هاي خود، پيش خواهند راند. آنها حتي كليد انتخابات رياست جمهوري 2016 را از حالا مي زنند تا اگر بتوانند مجلس، دولت و حكمرانان همه با هم تماماً يكدست و يكصدا باشند!

به این جهت، پرزيدنتي كه هم حق و تو دارد و هم قدرت فائقه، اينكه ضروري است ديگران را توجيه و قانع كند، سپس استارت بزند. ژانويه امسال امريكا و دنيا بايد منتظر نظر ايالات به واقع متحد باشد و اوباما بايد جلو برود و بوق بزند.

با اين همه، هر دو حزب قدرتمند و سر شاخ با يكديگر، وجوه مشتركي هم دارند كه از جمله آنها تضعيف ايران و بر چيده شدن چيده مان انرژي هسته اي كشورمان و البته استمرار حمايت از اسرائيل به عنوان متحد استراتژ يك است. تقسيم جهان بين گروه دايره قدرت (امريكا، اروپا و چند كشور متحد امريكا در آسيا و آفريقا) و تغيير مرزهاي جغرافيايي و خط مشي گروه ها و جناح ها نيز در زمره نظرات مشترك دو حزب است. شايد تنها نقطه افتراق و اختلاف بين جمهوري خواهان و دموكرات ها بر سر نوع و نحوه تحريم ها عليه ايران باشد.

اسراييل البته با هدف حفظ حيات، از هر فرصتي استفاده كرده دست به دامن اين حزب و آن حزب مي شود و با توجه به مواضع حمايتي هر دو حزب، قدرت لابي خود را با آنان در ارتباط با سخت گيري و محدود كردن بيشتر ايران به كار مي گيرد.

پيروزي جمهوري خواهان اما، دنيا را به آخر نمي رساند و قرار نيست ايران در محاصره و تگناي بميرد اما واقعيت ديگري هم وجود دارد و آن اينكه آنهمه تلاش و مذاكره و سفر هيات هاي ايراني خانه به دوش به اتريش و امريكا و سوئيس، آلمان، فرانسه، عمان و... و چرخش و نرمش قهرمانانه بايد بازی را با «هر اِن قُلتي» از سوي آمريكا و اروپا از سر خط شروع نمايد.

فرصت ها از پي هم مي آيند و مي روند و اين سرمايه 120 ميليارد دلاري ايران است كه در بانكهاي اروپا و امريكا و آسيا به نفع اقتصاد آن كشور ها رسوب مي نماید و در داخل كشور تنها تورم و بي كاري و رشد چند صد در صدي نقدينگي و نزول 30 درصدي بانكها و نارضايتي توده است كه خودنمايي مي كند.

اتحاد موش و گربه خاك انبار را به توبره مي كشد و همواره ما را در موضع تدافعي و آماده باش پاسخگويي، راستي آزمايي دوربين هاي چهار چشمي در صنايع هسته اي، بيانيه ها، محكوميت ها و محدوديت هاي در مجامع بين المللي قرار مي دهد به نحوي كه حتي دوستان صوري ايران كه بهره هاي فراوان مالي و استراتژيكي از ايران مي برند در همان مجامع پشت به ايران مي كنند و یا حداقل به نفع ايران راي نمي دهند.

ماراتون فرساينده اما غير قابل مهار مذاكرات و ده ها بار پرسش و پاسخ و طرح هر شك و شبهه اي و وادار كردن ايران به جواب دادن و قد علم كردن هر دادگاهي در هر كشوري و برداشت مبلغي به نفع دادخواهان،  هر قدرتي را كم بضاعت و كلاف سر در گم را پيچيده تر و افراد را نا اميد تر می کند.

از همه اين ها پیچیده تر، مواضع ضد و نقيض و نظرات متفاوت برخي از مديران و مسوولان در داخل كشور است كه بر نوع مذاكرات و بده بستان قرارها و لابي ها و نحوه آنها اثر مي گذارد. حمايت و پشتيباني جدي مردم از دولت و مذاكره كنندگان نيز بحث ديگري است كه كشورهاي متخاصم را به متوجه واقعیت یا عدم واقعیت قدرت مردمي كشورمان و كنار آمدن با ايران يا سخت گيري بيشتر مي كند.

اعلام نظر اخير دكتر ولايتي مبني بر اينكه مذاكره كنندگان از خط قرمز عبور نكرده اند نیز به اين مفهوم است كه هيات ايراني در حدي كه دستش باز بوده تلاش كرده و تدبير نموده و مجوز حركت بيشتر يا بهتر نداشته است اما اگر قرار باشد فقط يك طرف مذاكره راضي باشد يعني بي منطقي حاكم بر مذاكره بوده است و طرف بازنده مجنون از این معامله سر افکنده می شود.

متأسفانه در اكثر موارد سهل انگاري ها و به هيچ پنداشتن قدرت متقابل يا احساس توانمند بودن بلامنازع باعث شده تا بعد از تصميم گيري هاي جهاني و محكوميت ها و محدوديت ها به فكر راه چاره بيافتيم و براي خنثي كردن آرايي كه به آن بي توجه بوديم هزينه هاي گزاف بكنيم حال سوال اصلی این است که:

آيا كش دادن مذاكرات و زمان خريدن و نشستن بر سر ميز مذاكره بعد از سوم آذر، رو در روي جمهوري خواهان به نفع ايران است؟

آيا رسيدن به توافق تا ضرب الاجل تعيين شده و پايان دادن به قيل و قال جهانی، منافع دولت را تأمين مي كند؟

آيا...


برچسب ها : ابوالقاسم گلباف ,
مطالب مرتبط
12
ردیفتیترتاریخ
1 گاو اصيل حراج مي‌كنيم، حراج كرديم، تمام شد! ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ مرداد
2 آن کلاغی که پرید از فراز سرما ۱۳۹۱ جمعه ۱۲ آبان
3 کارمندان وزارت جهاد کشاورزی 6ماه از سال کار نمیکنند ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۷ فروردين
4 آقای حجتی! حداقل از ترکها یاد بگیرید ۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين
5 خرید تضمینی سال زراعی آینده باید از حالا چکش کاری شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۴ تير
6 خرید تضمینی سال زراعی آینده باید از حالا چکش کاری شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۴ تير
7 خیرین کشاورز یار!! ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
8 خیرین کشاورز یار!! ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
9 گام های موفق عینیت یافتن کشاورزی در زندگی مردم بدون حمایت صدا وس ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ مرداد
10 گام های موفق عینیت یافتن کشاورزی در زندگی مردم بدون حمایت صدا وس ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ مرداد
11 آقاي حجتي! كجاي كاريد؟ در روستا مجوز برج 33 طبقه داده‌اند! ۱۳۹۳ شنبه ۱۱ مرداد
12 آقاي حجتي! كجاي كاريد؟ در روستا مجوز برج 33 طبقه داده‌اند! ۱۳۹۳ شنبه ۱۱ مرداد
13 دنیا اینگونه کشاورزی می کند، ما کجا کاریم؟ ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ مرداد
14 خانواده های خادمان کشاورزی از سوی مدیران بالادستی فراموش نشود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد
15 خانواده های خادمان کشاورزی از سوی مدیران بالادستی فراموش نشود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد
16 نجات کشاورزان از دست مهندسان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۲ مرداد
17 زنگ خطر، دامهای مولد عشایر به کشتارگاه می رود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد
18 زنگ خطر، دامهای مولد عشایر به کشتارگاه می رود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد
19 کاری که خلیلیان با کاخ کشاورزی کرد،حجتی با ساختمان عشایر نکند ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
20 کاری که خلیلیان با کاخ کشاورزی کرد،حجتی با ساختمان عشایر نکند ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
12