آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4934365
بازدید امروز سایت : 3074
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
تخصیص ناچیز منابع به بخش کشاورزی در بودجه 94

با وجود آنکه بخش کشاورزی به عنوان تامین امنیت غذایی می تواند با تحقق خودکفایی در برخی از تولیدات زمینه استقلال کشور را فراهم آورده و سبب کاهش وابستگی کشور به واردات انواع کالاهای اساسی از جمله گندم، جو؛ برنج، انواع حبوبات و غیره شود اما سهم بخش کشاورزی در بودجه سالانه همچنان ناچیز و بسیار اندک است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این در حالیست که بهره برداران بخش کشاورزی در تامین مواد اولیه تولید و بهره گیری از منابع پایه همچون آب و خاک برای تولید مواد غذایی مورد نیاز بیش از 70 میلیون نفر از جمعیت کشور با مشکلات متعدد تولید مواجه هستند.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره بودجه پیشنهادی سال 94 بخش کشاورزی، گفت: هرچند بودجه پیشنهادی بخش کشاورزی برای سال 94 از سوی دولت نسبت به بودجه امسال از 9.1 درصد رشد برخوردار شده اما با وجود مشکلات فراوان کشاورزان در بخش تولید، این سوال پیش می آید که آیا با منابع پیش بینی شده می توان انتظار تامین نیازهای اساسی این بخش را برای افزایش تولید داشت یا خیر؟

ایرج ندیمی نخستین نیاز کشاورزان برای تولید را آب دانست و افزود: به دلیل کاهش بارندگی ها سال آینده با خشکسالی در بخش کشاورزی مواجه هستیم، بنابراین نیاز است برای تخصیص بودجه و اعتبارات مورد نیاز کشاورزی با حوصله و دقت بیشتری عمل کنیم زیرا اگر مشکل تامین آب حل نشود به طور حتم بخش عمده زراعت کشور از بین خواهد رفت.

وی تصریح کرد: تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار و کم فشار باید مورد تاکید هرچه بیشتر دولت و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد.

وی از دیگر مشکلات بخش کشاورزی را تنظیم بازار محصولات برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر بازار محصولات کشاورزی برعهده سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور است اما بخش عمده توزیع و بازار رسانی محصولات، خرید تضمینی و مسائل مربوط به نگهداری، سردخانه ها و صنایع تبدیلی نمی تواند به تنهایی توسط سازمان تعاون روستایی انجام شود بنابراین به بودجه کافی و همکاری بخش های مرتبط نیاز دارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، تامین نهاده های اولیه تولید اعم از کود و سم را از دیگر مشکلات این بخش برشمرد و گفت: آزادسازی و غیریارانه ای شدن بخشی از نهاده های اولیه تولید مشکلاتی را برای کشاورزان بوجود آورده که باید برای آن تدابیر لازم اتخاذ شود.

ندیمی افزود: هم اکنون کشاورزی کشور با مشکل عمده خرده مالکی مواجه است که معتقدیم باید طرح تجهیز و یکپارچگی اراضی با جامعیت و شدت عمل بیشتری انجام شود.

وی درباره تخصیص سرمایه صندوق توسعه ملی به این بخش نیز، گفت: استفاده بخش کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی می تواند بخشی از منابع موردنیاز برای انجام سرمایه گذاری های بخش کشاورزی را تامین کند اما به طور قطع بودجه سال 94 کفاف نیازهای بخش کشاورزی را نمی دهد.

وی تاکید کرد: اعتبارات سال 94 بخش کشاورزی در حد مقدورات است نه در حد نیاز، این بدان معنی است که مسائل کلی بخش کشاورزی برای تخصیص منابع تعریف شده و این منابع هیچگاه کفاف حوزه تولید، زراعت، صنعت و تجارت مربوط به حوزه کشاورزی را نمی دهد، بنابراین ما با مشکلات قابل اعتنایی از جهت مسائل مطرح شده، روبرو خواهیم شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، درباره اینکه بخش کشاورزی به عنوان متولی امنیت غذایی کشور چرا همیشه کمترین بودجه و اعتبار را دریافت می کند، گفت: متاسفانه به علت خصوصی بودن کشاورزی در ایران و اینکه بخش عمده اراضی در دست بهره برداران خصوصی و تعاونی ها است و آنها نیز بلحاظ هزینه های بالای سرمایه گذاری در این بخش دنبال سرمایه گذاری و اجرای پروژه های جدید نیستند.

ندیمی در همین ارتباط توضیح داد: برای مثال یک صنعتگر ضمن تعریف اهداف و برنامه های خود، برای توسعه فعالیت تولیدی خود به صورت مداوم دنبال دریافت مجوز و تردد بین بانک، وزارتخانه و اتاق بازرگانی است اما کشاورزان و بهره برداران این بخش چون برنامه های توسعه برای خود تعریف نمی کنند در مسیر اتاق ایران، بخش بازرگانی و صنعت و معدن سرگردان هستند.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در واقع رابطه واخواهی کشاورز با حکومت به صورت فرد به فرد و بدون تعریف پروژه جدید است و دولت خود را قیم بخش کشاورزی می داند و وزارت جهاد کشاورزی نیز به جای آنکه به فکر تولید باشد، به دنبال داد و ستد خود است و بیشتر به توصیه های کلی و روتین استناد می کند.

وی اضافه کرد: چون بودجه دولتی است؛ نه تنها ذینفعان نمی توانند خواسته خود را پیگیری کنند بلکه مدافعان بخش کشاورزی همچون معاونت برنامه ریزی توان لازم برای دریافت بودجه بیشتر از دولت را ندارند.

ندیمی عمده مشکل بخش کشاورزی را مربوط به شرایط خاص تولید، وجود ذینفعان خصوصی و مدافعان بی توان برشمرد و افزود: ذینفعان و مدافعان بخش کشاورزی نمی توانند در حد امکان از این بخش برای تامین بودجه مورد نیاز دفاع کنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس درباره رویکرد مجلس برای بودجه سال 94 بخش کشاورزی گفت: کشورما به تولیدات کشاورزی متکی است بنابراین امید داریم مجلس نسبت به افزایش بودجه سال آینده بخش کشاورزی تلاش نماید.


برچسب ها : کشاورزی ,
مطالب مرتبط
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 جزئیات طرح انتزاع اختیارات بخش کشاورزی ۱۳۹۰ شنبه ۱۵ مرداد
2 طرح انتزاع اختیارات ۱۳۹۰ شنبه ۱۵ مرداد
3 شبهه افکنی وزیرجهادکشاورزی ۱۳۹۰ يکشنبه ۹ مرداد
4 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی ،ماشین آلات ،ادوات و ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
5 هفتمین نمایشگاه تکنولوژی و ماشین آلات کشاورزی food agri پاکستان/ ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
6 چهادهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و ماشین آلات کشاورزی ،نهاده ه ۱۳۹۲ يکشنبه ۱ ارديبهشت
7 سومین نمایشگاه تخصصی صنایع و ماشین آلات کشاورزی جیرفت ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
8 نمایشگاه تخصصی صنایع کشاورزی agritechnica آلمان ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
9 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و ماشین آلات تبریز ۱۳۹۲ يکشنبه ۱ ارديبهشت
10 ششمین نمایشگاه کشاورزی ،غذا و بسته بندی Iraq agro food عراق/اربی ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
11 چهاردهمین نمایشگاه صنایع و ماشین آلات کشاورزی قزوین ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
12 بیست و هشتمین نمایشگاه ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی agri technic ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
13 تخلف صدا و سیما ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۱ مهر
14 واردات شیر خشک ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۱ مهر
15 باید روند پرداخت تسهیلات توسعه کشاورزی به متقاضیان سرعت گیرد شود ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۰ شهريور
16 توسعه پایدار کشاورزی از افتخارات سازمان میادین شهرداری تهران ۱۳۹۱ سه شنبه ۱ اسفند
17 توسعه مناسبات کشاورزی ایران با ارمنستان و گرجستان توجیه اقتصادی ۱۳۹۰ شنبه ۱۰ دي
18 نمایشگاه دام و طیور ،کشاورزی شیلات سنندج ۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ شهريور
19 نمایشگاه ماشین آلات تجهیزات کشاورزی ،صنایع غذایی و اصلاح دام agr ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
20 هراس وزارت جهاد كشاورزي از نقد كارشناسانه و راهكارهاي عملي ۱۳۹۱ شنبه ۱۱ شهريور
12345678910...>>