آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4933334
بازدید امروز سایت : 2043
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
انقلاب زرد رئیس جمهوری!

سالن اجلاس سران در تهران و در جوار مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی، هفتم دی ماه امسال، محل حضور کشاورزان برتر و نمونه کشوری بود تا رئیس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی با دلجویی از نمونه‌های کشاورزی، باز هم بر صبوری آنها بیفزایند.

اسکندرخان، معاون وزیر به عنوان میزبان و دعوت کننده از افراد خواسته بودند در مراسم تجلیل از تولید کنندگان برتر کشاورزی حضور یابند، گرچه مراسم امسال از همایش خود کفایی گندم که در دوران صدارت قبلی حجتی برگزار شده بوده کمرنگ‌تر بود اما رسانه‌های گروهی به ویژه رسانه‌های تخصصی با تمام بی‌مهری‌های وزارتخانه، باز هم سنگ تمام گذاشته بودند و هر یک به توان خود در پوشش رسانه‌ای هر چه بهتر مراسم تلاش کردند.

نکته جالب و در خور توجه مراسم امسال، ابتکار مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی بود که مهندس رمضان نژاد علاوه بر بسیج گروه‌های خبری توانسته بود شبکه خبر را برای پخش زنده گزارش مراسم به میدان آورد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری در مراسم هفته کشاورزی علاوه بر طرح مباحث کلی حوزه کشاورزی در جزئیات آن هم وارد شد. وی گفت اینک آب ارزشمند و کم است و سیستم های غرقابی صرف نمی کند.

از طرفی دولت در زمینه‌ی آب کار بی‌نظیری کرده است اما متأسفانه صدا و سیما که عادت به نق زدن به دولت دارد؟ این خدمات را نمی‌بیند. روحانی گفت: احتمالاً اشکالی در دوربین‌ها و فرستنده‌های این رسانه است که انتظار می‌رود سایر رسانه‌ها این نقیصه را رفع کنند.

روحانی به زمین، آب و هوا پرداخت و از اینکه روستاییان زمین و کشت و کار را رها کرده به حاشیه شهرها و به کارگری کارخانه‌ها و بندگی صنعت رفته‌اند، گلایه کرد و گفت: دولت در انتظار شنیدن حرف‌های کارشناسی از سوی وزارت و صاحب‌نظران در مورد نحوه بازگرداندن روستاییان است. اما نگفت کشاورز و روستایی که دخلش بود ۱۹ و خرج ۲۰ را آیا حتی می‌توان با غل و زنجیر در روستای کم درآمد نگاه داشت که حتی از پس تامین هزینه‌های چند برابر شده آب و برق و گاز و تلفن و سوخت و ایاب ذهاب بر نمی‌آید.؟!

روحانی حرف‌های دیگری هم زد، از جمله اینکه، گفت دوران گاو آهن گذشته و صنعت در خدمت کشاورزی است. خاک بزرگ‌ترین منبع تامین زندگی است. خاک خسته است، بیش از این خسته‌اش نکنیم.

روحانی نالید؛ شهرسازی و ویلاسازی زمین کشاورزی را تخریب می‌کند. روحانی اما نیک می‌داند در دوران یک سال و نیم ریاست و صدرالوزراییش، حداقل یکصد هزار یا بیشتر ویلا و ساختمان مسکونی در اراضی مرغوب کشاورزی ساخته شده و روستایی زمین و شالیزار و باغش را فروخته تا با پول آن، یک نیسان بخرد و بارکشی کند یا سمند بخرد تا با مسافرکشی خرج روزانه عائله‌اش را در بیاورد. همه‌ی قوانین سختگیرانه مجلس، دولت، پلیس، شورا و دهیاری هم نتوانسته جلو این تغییر کاربری را بگیرد!

انقلاب زرد رئیس جمهوری!

حالا روحانی به انقلاب زرد هم راضی شده و می‌گوید برای تامین روغن مورد نیاز کشور می‌شود، کلزا را توسعه داد و انقلاب زرد یعنی همین!

روحانی گفت ما همه چیز را می‌دانیم و متوجهیم که باید تولید افزایش یابد، بهره‌وری صورت گیرد و درآمد کشاورز زیاد شود؛ می‌دانیم که باید سبک غذایی مردم عوض شود و گوشت و لبنیات بیشتر مصرف کنند و رفاه بیشتری داشته باشند.

 

فقط مانده حجتی مشت روی میز بکوبد!

روحانی در این مراسم از محمود حجتی هم تشکر کرد که طی ۱۷ ماه صدارتش همواره در جلسات دولت هشدار می‌داده و پیگیر مطالبات کشاورزان بوده است.

وی گفت: وزیرتان در جلسات هیات دولت داد می زند، عصبانی می شود تا نهاده های کشاورزی تأمین شود و فقط مشت روی میز نمی زند! روحانی افزود: وقتی ساعت ۱۲ نیمه شب با وزیر کار دارم و او از دفترش زنگ می زند این به من امید می ‌دهد.

صرفاً، برد بیشتر موشک، اقتدار ملی نیست!

روحانی حرف‌های بزرگ‌تری هم زد از جمله اینکه گفت: برخی فکر می‌کنند هر چه برد موشک بیشتر شود اقتدار ملی بیشتر می‌شود اما اگر امنیت غذایی، گندم، جو، پروتئین و… نداشته باشیم مردم گرسنه و ناتوان با داشتن انواع سلاح چه می‌کنند. رئیس جمهوری البته گفت که موشک پیشرفته هم خوب است اما در کنار کشاورز پیشرفته.

روحانی اطلاعات زیادی از کشاورزی ارائه داد و فقط مانده بود تا از PH خاک، EC آب، قوه نامیه بذر، فرموله کردن سم، ساخت شافت و میل گاردان تراکتور بگوید که شنونده را به یاد هاشمی رفسنجانی می‌انداخت.

جای خالی بزرگان

در این مراسم جای بسیاری از بزرگان و تاثیرگذاران حوزه کشاورزی خالی بود. از جمله علی محمد ایزدی، از مدیران ارشد و نخستین وزیر کشاورزی جمهوری اسلامی و دکتر زالی و مهندس فروزش و دکتر زنگنه هم می‌توانستند بر غنای این مراسم بیفزایند. دکتر عیسی کلانتری، غایب دیگر جلسه بود که البته روحانی از خانه کشاورز در این مراسم نام برد. لااقل مدیر یک تشکل سخنرانی نکرد تا این شعار وزیر که «تشکل‌ها از نظر وزارتخانه اهمیت دارند» در اینجا عینیت بیابد.

سپس وزیر جهاد کشاورزی طی سخنان مبسوطی به تشریح موفقیت‌های وزارتخانه در خروج از بحران پرداخت.

وزیر حجتی افزایش تولید در بخش شیر، گوشت و لبنیات و مرغ و تخم مرغ را مطرح کرد و گفت: توان صدور یک میلیون تن گوشت مرغ را داریم و باید ابزار و امکانات آنرا فراهم کنیم. افزایش تامین و توزیع ماشین‌آلات و نهاده‌های کشاورزی نیز، بحث دیگری بود که آمار و ارقام آن را حجتی ارائه داد.

وزیر همچون همیشه خود و معاونینش را خدمتگزاران کوچک بخش کشاورزی نامید که توانسته‌اند در حد بضاعت و بودجه و مقررات موجود به ۷/۳ میلیون بهره‌بردار کشاورزی خدمت کنند.

در پایان سخنرانی‌ها ۱۱ تن از کشاورزان برتر به نمایندگی از ۶۴ کشاورز نمونه کشوری لوح تقدیر گرفتند. سپس کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی برگزار شد و مباحث مرتبط با کشاورزی در آنها طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس ابوالقاسم گلباف – سرمقاله مجله شماره ۱۷۷ دام،کشت وصنعت


برچسب ها : روحانی ,
مطالب مرتبط
12
ردیفتیترتاریخ
1 همه گزینه های وزارت جهاد کشاورزی ۱۳۹۲ يکشنبه ۶ مرداد
2 روحانی:حجتی دارای تجربه ی بسیار موفقی است ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۲ مرداد
3 روحانی؛ یک سفر و هزاران وعده به مردم خوزستان ۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي
4 واکنش یک سایت خوزستانی به وعده روحانی برای زیر کشت بردن ۵۵۰ هزار ۱۳۹۲ سه شنبه ۱ بهمن
5 دستور روحانی برای خوداتکایی در 8 محصول کشاورزی ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين
6 روحانی: باید از همه امکانات برای ایجاد تحول چشمگیر در بخش کشاورز ۱۳۹۳ سه شنبه ۲ ارديبهشت
7 تجلیل رئیس جمهوری از چهار استاد نمونه بخش کشاورزی و صنایع غذایی ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت
8 برنامه‌های دولت برای رونق کشاورزی ایلام اعلام شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۸ ارديبهشت
9 روحانی: حمایت این دولت از کشاورزی بی نظیر است ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ خرداد
10 دستور رئیس جمهور برای بررسی راهکار افزایش توان پرداخت تسهیلات با ۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير
11 روحانی این بار کشاورزی را در صدر همه فعالیت ها قرار داد ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
12 استفاده رئیس جمهور از اصطلاحات و استعاره‌های کشاورزی در سخنرانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
13 استفاده رئیس جمهور از اصطلاحات و استعاره‌های کشاورزی در سخنرانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
14 روحانی این بار کشاورزی را در صدر همه فعالیت ها قرار داد ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
15 روحانی: دولت، دولتِ بدهکار و بدحساب است ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد
16 کاهش 5 درصدی نرخ سود تسهیلات کشاورزی به دستور روحانی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور
17 ستاد فوریت های کشت پاییزه به ریاست دکتر روحانی تشکیل شد ۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور
18 ستاد فوریت های کشت پاییزه به ریاست دکتر روحانی تشکیل شد ۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور
19 سرنوشت ۱۱ دستور روحانی چه شد؟ ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ آذر
20 واکنش معاون حجتی به ماجرای ماهی تیلاپیا/ماهم به روحانی نامه می‌ن ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۱ آذر
12