آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4933228
بازدید امروز سایت : 1937
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
انقلاب زرد رئيس جمهوري!

انقلاب زرد رئيس جمهوري!

 

سالن اجلاس سران در تهران و در جوار مركز تحقيقات، آموزش و ترويج  وزارت جهاد كشاورزي، هفتم دي ماه امسال، محل حضور كشاورزان برتر و نمونه كشوري بود تا رئيس جمهوری و وزير جهاد كشاورزي با دلجویی از نمونه‌های کشاورزی، باز هم بر صبوري آنها بیفزایند.

اسكندرخان، معاون وزير به عنوان ميزبان و دعوت كننده از افراد خواسته بودند در مراسم تجليل از توليد كنندگان برتر كشاورزي حضور يابند، گرچه مراسم امسال از همايش خود كفايي گندم كه در دوران صدارت قبلي حجتي برگزار شده بوده كمرنگ‌تر بود اما رسانه‌هاي گروهي به ويژه رسانه‌هاي تخصصي با تمام بي‌مهري‌هاي وزارتخانه، باز هم سنگ تمام گذاشته بودند و هر يك به توان خود در پوشش رسانه‌ای هر چه بهتر مراسم تلاش كردند.

نكته جالب و در خور توجه مراسم امسال، ابتكار مركز اطلاع رساني و روابط عمومي بود که مهندس رمضان نژاد علاوه بر بسيج گروه‌هاي خبري توانسته بود شبكه خبر را برای پخش زنده گزارش مراسم به میدان آورد.

حسن روحاني، رئيس جمهوري در مراسم هفته كشاورزي علاوه بر طرح مباحث کلی حوزه كشاورزي در جزئيات آن هم وارد شد. وي گفت اينك آب ارزشمند و كم است و سيستم هاي غرقابی صرف نمي كند.

از طرفي دولت در زمینه‌ی آب کار بی‌نظیری کرده است اما متأسفانه صدا و سیما که عادت به نق زدن به دولت دارد؟ این خدمات را نمی‌بیند. روحانی گفت: احتمالاً اشكالي در دوربين‌ها و فرستنده‌هاي اين رسانه است که انتظار مي‌رود ساير رسانه‌ها اين نقيصه را رفع كنند.

روحانی به زمین، آب و هوا پرداخت و از اينكه روستاييان زمين و كشت و كار را رها كرده به حاشيه شهرها و به كارگري كارخانه‌ها و بندگي صنعت رفته‌اند، گلايه كرد و گفت: دولت در انتظار شنيدن حرف‌هاي كارشناسي از سوي وزارت و صاحب‌نظران در مورد نحوه بازگرداندن روستاييان است. اما نگفت كشاورز و روستايي كه دخلش بود 19 و خرج 20 را آيا حتي مي‌توان با غل و زنجير در روستاي كم درآمد نگاه داشت كه حتي از پس تامين هزينه‌هاي چند برابر شده آب و برق و گاز و تلفن و سوخت و اياب ذهاب بر نمي‌آيد.؟!

روحاني حرف‌هاي ديگري هم زد، از جمله اینکه، گفت دوران گاو آهن گذشته و صنعت در خدمت كشاورزي است. خاك بزرگ‌ترين منبع تامين زندگي است. خاك خسته است، بيش از اين خسته‌اش نكنيم.

روحاني ناليد؛ شهرسازي و ويلاسازي زمين كشاورزي را تخريب مي‌كند. روحاني اما نيك مي‌داند در دوران يك سال و نيم رياست و صدرالوزراييش، حداقل يكصد هزار يا بيشتر ويلا و ساختمان مسكوني در اراضي مرغوب كشاورزي ساخته شده و روستایی زمين و شاليزار و باغش را فروخته تا با پول آن، يك نيسان بخرد و باركشي كند يا سمند بخرد تا با مسافركشي خرج روزانه عائله‌اش را در بياورد. همه‌ی قوانين سختگیرانه مجلس، دولت، پليس، شورا و دهياري هم نتوانسته جلو اين تغيير كاربري را بگيرد!

انقلاب زرد رئيس جمهوری!

حالا روحاني به انقلاب زرد هم راضي شده و مي‌گويد برای تامین روغن مورد نیاز کشور مي‌شود، كلزا را توسعه داد و انقلاب زرد يعني همين!

روحاني گفت ما همه چيز را مي‌دانيم و متوجهيم كه بايد توليد افزايش يابد، بهره‌وري صورت گيرد و درآمد كشاورز زياد شود؛ مي‌دانيم كه بايد سبك غذايي مردم عوض شود و گوشت و لبنيات بيشتر مصرف كنند و رفاه بيشتري داشته باشند.

 

فقط مانده حجتي مشت روي ميز بكوبد!

روحاني در اين مراسم از محمود حجتي هم تشكر كرد كه طي 17 ماه صدارتش همواره در جلسات دولت هشدار مي‌داده و پيگير مطالبات كشاورزان بوده است.

وي گفت: وزيرتان در جلسات هیات دولت داد مي زند، عصباني مي شود تا نهاده هاي كشاورزي تأمين شود و فقط مشت روي ميز نمي زند! روحاني افزود: وقتي ساعت 12 نيمه شب با وزير كار دارم و او از دفترش زنگ مي زند اين به من اميد مي ‌دهد.

صرفاً، برد بیشتر موشک، اقتدار ملي نيست!

روحاني حرف‌هاي بزرگ‌تري هم زد از جمله اينكه گفت: برخي فكر مي‌كنند هر چه برد موشك بيشتر شود اقتدار ملي بيشتر مي‌شود اما اگر امنيت غذايي، گندم، جو، پروتئين و... نداشته باشيم مردم گرسنه و ناتوان با داشتن انواع سلاح چه مي‌كنند. رئيس جمهوری البته گفت كه موشك پيشرفته هم خوب است اما در كنار كشاورز پيشرفته.

روحاني اطلاعات زيادي از كشاورزي ارائه داد و فقط مانده بود تا از PH خاك، EC آب، قوه ناميه بذر، فرموله كردن سم، ساخت شافت و ميل گاردان تراكتور بگويد كه شنونده را به ياد هاشمي رفسنجاني مي‌انداخت.

جاي خالي بزرگان

در اين مراسم جاي بسياري از بزرگان و تاثيرگذاران حوزه كشاورزي خالي بود. از جمله علي محمد ايزدي، از مديران ارشد و نخستين وزير كشاورزي جمهوری اسلامي و دكتر زالي و مهندس فروزش و دكتر زنگنه هم مي‌توانستند بر غناي اين مراسم بیفزایند. دكتر عيسي كلانتري، غايب ديگر جلسه بود كه البته روحاني از خانه كشاورز در اين مراسم نام برد. لااقل مدير يك تشكل سخنراني نكرد تا اين شعار وزير كه «تشكل‌ها از نظر وزارتخانه اهميت دارند» در اينجا عينيت بيابد.

سپس وزير جهاد كشاورزي طي سخنان مبسوطي به تشريح موفقيت‌هاي وزارتخانه در خروج از بحران پرداخت.

وزير حجتي افزايش توليد در بخش شير، گوشت و لبنيات و مرغ و تخم مرغ را مطرح كرد و گفت: توان صدور يك ميليون تن گوشت مرغ را داريم و بايد ابزار و امكانات آنرا فراهم كنيم. افزايش تامين و توزيع ماشين‌آلات و نهاده‌هاي كشاورزي نيز، بحث ديگري بود كه آمار و ارقام آن را حجتي ارائه داد.

وزير همچون هميشه خود و معاونينش را خدمتگزاران كوچك بخش كشاورزي ناميد كه توانسته‌اند در حد بضاعت و بودجه و مقررات موجود به 7/3 ميليون بهره‌بردار كشاورزي خدمت كنند.

در پايان سخنراني‌ها 11 تن از كشاورزان برتر به نمايندگي از 64 كشاورز نمونه كشوري لوح تقدير گرفتند. سپس كميسيون‌ها و كميته‌هاي تخصصي برگزار شد و مباحث مرتبط با کشاورزی در آنها طرح و مورد بررسی قرار گرفت.


برچسب ها : انقلاب زرد رئيس جمهوري! ,