آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4934260
بازدید امروز سایت : 2969
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
مصرف آب اراضی اطراف ارومیه با آموزش های مقدماتی 35 درصد کاهش می یابد.

 

در جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام شد:

مصرف آب اراضی اطراف ارومیه با آموزش های مقدماتی 35 درصد کاهش می یابد.

 

جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد.

در این جلسه که به منظور تدوین برنامه عملیاتی و نهایی کردن محتوای برنامه های آموزشی و ترویجی ، فرهنگی و اجتماعی مربوط به حوزه فعالیت بخش کشاورزی آذربایجان غربی، در اتاق جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی برگزار شد، دبیر كميته توجيه كشاورزان شوراي استاني ستاد احياي درياچه اروميه گفت: بر اساس مصوبات ستاد استانی احیای دریاچه ارومیه، از مجموع راهکارهای ارائه شده جهت احیای دریاچه ارومیه، اجرای سه طرح با 9 زیر بخش عملیاتی به سازمان جهاد کشاورزی واگذار شده است.

اسمعیل کریم زاده افزود: تدوین و پیاده سازی برنامه جامع اطلاع رسانی برای جلب مشارکت مردم و استفاده از توان جوامع محلی، کنترل و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و تهیه نقشه کاداستر اراضی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه این طرح ها را شامل می شود.

کریم زاده گفت: اجرای برنامه های آموزشی، ترویجی و فرهنگی هدفمند، در راستای احیای دریاچه ارومیه نقش محوری داشته و در مقایسه با سایر روش های اجرایی در فرآیند مدیریت منابع آبی و کاهش مصارف آب بیش ترین تاثیر را دارد که براساس مصوبه هیئت وزیران تاکنون اعتباری در حدود 50 میلیارد ریال برای اجرای این برنامه ها مصوب شده است .

وی ضمن تاکید بر افزایش سطح اطلاع رسانی و آگاهی کشاورزان از طریق برنامه های آموزشی و ترویجی تصریح کرد: جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های متولی در این راستا باید این آگاه سازی و اطلاع رسانی در مورد عواقب خشک شدن دریاچه ارومیه و راههای مصرف بهینه آب را در ابتدا با نصب بنرها و پیام های ترویجی بر سر در و محوطه بیرونی ساختمان اداری دستگاه های اجرایی خود آغاز نمایند .

مدیر هماهنگی و ترویج جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهارکرد: فاز دوم اجرایی طرح استقرار کشاورزی پایدار با راهبرد IPCM در اراضی کشاورزی زیرحوضه دریاچه ارومیه همزمان با آغاز کشت محصولات پائیزه با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجراست که در این برنامه که نتایج بسیار خوبی را شاهدیم با ارائه آموزش های مقدماتی در امور مزرعه شاهد کاهش 35 درصدی مصرف آب هستیم و این خود شاهدی است بر تاثیر آموزش و آگاه سازی جامعه بهره برداران با شیوه های مدیریت صحیح استفاده از منابع آبی و خاکی.

 

امین آقایی افزود: در راستاي سياست هاي راهبردي تدوين شده در بخش كشاورزي و با توجه به وضعيت بحراني منابع آب هاي سطحي و زير زميني در حوضه آبريز درياچه اروميه، جهاد کشاورزی در این هفته 5 پروژه پیشنهادی ترویجی در جهت بهینه سازی مصرف آب در حوضه دریاچه ارومیه را به کارگروه ستاد احياي درياچه اروميه ارائه خواهد نمود.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تصریح کرد: برنامه استقرار کشاورزی پایدار با راهبردIPCM در 5 شهرستان زیر حوضه دریاچه ارومیه، اجرای پروژه ناظرین فنی بهینه سازی مصرف آب با 170 نفر ناظر در زیر بخشهای مختلف باغبانی، زراعت و آب و خاک در 43 مرکز خدمات جهاد کشاورزی در دهستان های زیر حوضه دریاچه ارومیه، آموزشهای مهارتی برای بهره برداران و اجرای برنامه های رادیویی و تلویزیونی در خصوص تغییر در روشهای سنتی و استفاده از روش های مدرن کشاورزی در راستای افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف آب در مزارع و باغات را از جمله این پیشنهادها عنوان کرد .

 

وی استفاده از پتانسیل شبکه ترویجی اعم از شرکتها، کلینیک های گیاه پزشکی و ... و پخش پیام های فرهنگی و ترویجی در خصوص موانع و چالش های پیش روی احیای دریاچه ارومیه از طریق رسانه ها را نیز از دیگر موارد 5 پروژه پیشنهادی ترویجی در جهت بهینه سازی مصرف آب در حوضه دریاچه ارومیه برشمرد.

 

آقایی ادامه داد: این طرح یک طرح ملی است و مردم و مسئولان باید در کنار هم و با ایجاد یک زنجیره تکمیلی به احیای دریاچه ارومیه کمک کنند چرا که قصور هر یک از ما احیای دریاچه ارومیه که باید در افق 10 ساله محقق شود را به تاخیر خواهد انداخت.

 

در ادامه این جلسه در خصوص تهیه بسته فرهنگی، آموزشی، شیوه ارائه آموزش به روستائیان و کشاورزان و نحوه ارزیابی نتایج از این آموزش ها و فرهنگ سازی در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.


برچسب ها : مصرف آب اراضی اطراف ارومیه با آموزش های مقدماتی 35 درصد کاهش می ,