آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4935048
بازدید امروز سایت : 3757
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
اولین جشن برداشت میگو در استان هرمزگان

 

 

 

اولین جشن برداشت میگو در استان هرمزگان


اولین جشن برداشت میگو استان هرمزگان در حالی با همت شیلات استان هرمزگان و اتحادیه پرورش‌دهندگان میگو در سایت تیاب شمالی برگزار شد که اکثریت مقامات عالی استان از جمله مدیرکل شیلات استان هرمزگان، مدیر شعب بانک کشاوزی، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، فرماندار شهرستان میناب، معاون سیاسی استانداری و ... حضور داشتند. اگر چه جای خالی دکتر جاسم جادری استاندار، دکتر غریب ;مدیرکل دامپزشکی به چشم می‌خورد.

مراسم با قرائت قرآن مجید و سرود ملی کشور عزیزمان آغاز و در ادامه دکتر محبی؛ مدیرکل شیلات، مهندس پورنویدی مدیرعامل اتحادیه آبزی‌پروری، مهندس پاکدامن فرماندار میناب، دکتر خامسی به نمایندگی از دامپزشکی و دکتر اکرمی معاون سیاسی استاندار ایراد سخنرانی کردند.

دکتر محبی مدیر کل شیلات استان هرمزگان:

70الی 80 درصد میگو پرورشی در سایت تیاب تولید می‌شود.

دکتر محبی با توجه به اینکه برگزاری این جشن می‌تواند شور و شوقی را در بین تولیدکنندگان میگو ایجاد کند گفت: سایت تیاب شمالی 70 الی 80 درصد میگو پرورشی در استان را تأمین می‌کند و جزء اولین سایت‌های پرورش میگو در استان می‌باشد، مدیرکل شیلات در ادامه افزود: این سایت هم اکنون با مشکلات زیادی مواجه است و عمده‌ترین این مشکلات را نبود آب لوله‌کشی در این سایت بیان کرد. ایشان یکی دیگر از مشکلات را ورود میگو به بازار داخلی بیان کرد و گفت تولید میگو پرورشی متکی به بازار خارجی می‌باشد و این امر نگرانی‌هایی را برای شیلات ایجاد کرده است.

مهندس پورنویدی مدیرعامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگو:

اگر کانال‌ها لایروبی نشود،‌امسال دیگر کشت نخواهیم کرد

.

پورنویدی که دل پری از وضع موجود در صنعت پرورش میگو داشت سخنان خود را با این جمله آغاز کرد: قاچاق در استان هرمزگان باعث شده که وضعیت تولید در استان زیر سایه این ا مر قرار گیرد، ایشان بیان کرد که اگر ما زمینه‌هایی را فراهم کنیم که جوانان این استان به امر تولید بپردازند و کسب و کار و درآمد حلال داشته باشند مطمئناً به کارهای خلاف شرع و قانون روی نخواهند آورد.

مهندس پورنویدی که سالیان متمادی در امور آب استان هرمزگان فعالیت داشته است گفت: سایت پرورش میگو تیاب با اینکه در کنار جاده منتهی به شهر می‌باشد ولی تاکنون هیچ کونه آب آشامیدنی و بهداشتی به این سایت آورده نشده و آبی هم که از طریق تانکرهای حمل آب به این منطقه وارد می‌شود غیربهداشتی و عملاً غیرقابل استفاده می‌باشد.

وی یکی دیگر از مشکلات موجود را نبود راه مناسب برای دسترسی به سایت دانست و از مسئولان حاضر درخواست کرد که هر چه زودتر به این مشکلات رسیدگی کنند.

مدیرعامل اتحادیه آبزی‌پروری استان هرمزگان همچنین، از بین رفتن دریچه‌های ورودی کانال‌های آبرسان به سایت را یکی دیگر از مشکلات عمده‌ای این سایت اعلام کرد.

پورنویدی در پایان گفت که پرورش‌دهندگان میگو به نحو احسنت به کار خود ادامه می‌دهند وبه مانند قامت انسانی با صلابت ایستادگی می‌کنند و چرخ این صنعت را می‌چرخانند  و از مسئولین خواهش می‌کنم که در قالب برنامه‌های اجرایی همت کنند که تا پایان امسال آب شرب را به سایت‌های پرورش میگو تیاب شمالی و جنوبی وارد کنند.

مهندس پاکدامن فرماندار شهرستان تیاب:

سال آینده جاده های سایت تیاب آسفالت خواهد شد

مهندس پاکدامن که از صحبت‌های مهندس پورنویدی تا حدودی رنجیده بود بیان کرد:

فرمانداری میناب تمام مشکلات را رصد کرده است و مرتفع کردن این مشکلات را در دستور کار قرار داد.

ایشان افزود که برای لایروبی و آ‌برسانی به سایت هزینه‌هایی صورت گرفته که انشاءا... تا پایان سال به این مشکلات رسیدگی خواهد شد.

پاکدامن در پایان با بیان راستگو بودن و صداقت دولت تدبیر و امید گفت که تا پایان امسال نمی‌‌توان جاده‌های سایت را آسفالت کرد ولی قول می‌دهم که سال آینده این مشکل نیز برطرف شود.

دکتر خامس: میگوی استان هرمزگان عاری از هرگونه بیماریست.

دکتر خامس که به نمایندگی از دامپزشکی استان هرمزگان در جشن حضور داشت با عذرخواهی از نبود دکتر غریب مدیرکل دامپزشکی استان در این جش گفت: دامپزشکی کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده است به طوری که هم اکنون میگوی پرورشی استان هرمزگان تنها میگویی است که عاری از بیماری می‌باشد و با همت دوستان توانسته‌ایم که از بروز بیماری در مزارع میگو  جلوگیری کنیم.

دکتر اکرمی معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری هرمزگان:

باید دست در دست هم دهیم و مشکلات صنعت میگو را حل کنیم

دکتر اکرمی که از نمایندگی از استاندار در این جشن حضور داشت گفت: همگی می‌دانیم که چه مشکلاتی بر سر راه وجود دارد و باید همگی برای رفع این مشکلات قدم برداریم و آنها را مرتفع کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار افزود: استانداری در تمام جلساتی که برگزار کرده پیگیر مشکلات صنعت میگو بوده است و هم اکنون نیز پیگیری‌هایی صورت گرفته که مشکلات عمده‌‌ای سایت پرورش میگو تیاب حل و فصل شود.

در پایان مراسم از تولیدکنندگان و مدیران نمونه با اهدای جوایزی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 


برچسب ها : اولین جشن برداشت میگو در استان هرمزگان ,